Zakładanie ogrodów

Oferujemy kompleksowe zakładanie ogrodów, począwszy od pierwszego spotkania i wizji lokalnej przez projekt wstępny, projekt właściwy po całościową realizację i dalszą pielęgnację Państwa ogrodu. Zakładanie ogrodów jest naszą pasją, staramy się aby każdy ogród był wyjątkowy i dopasowany do jego właściciela.


Etapy z których składa się zakładanie ogrodów:

1. Projekt i ustalenia z inwestorem 

Na tym etapie tworzymy projekt przyszłego ogrodu przy ścisłej współpracy z właścicielem. Przygotowujemy kilka kolorowych koncepcji i dopasowujemy je do zaleceń inwestora. Po akceptacji projektu wstępnego przechodzimy do projektu właściwego i wyceny inwestycji.

2. Przygotowanie terenu pod inwestycję

Następnie przechodzimy do kolejnego etapu związanego już z realizacją projektu. Przygotowujemy teren działki do wykonania projektu. Na tym etapie dokonujemy niwelacji terenu, oczyszczenia go, tworzymy systemy drenarskie i odwadniające.

3. Wykonanie założeń projektowych

Ten etap jest najbardziej czasochłonny, ale daje również największe efekty. Rozpoczynamy prace brukarskie. Na tym etapie tworzymy nawierzchnie ogrodowe takie jak alejki, podjazdy, ścieżki z różnych materiałów: kostki brukowej, kamieni, żwirów i płyt kamiennych. Następnie zajmujemy się budową małej architektury, tj. altany, pergole, trejaże, elementy wodne, murki oporowe i wiele innych.
Kolejnym krokiem jest odwzorowanie kształtów rabat, rozmieszczenie i posadzenie roślin, zgodnie z założeniami projektowymi. Tworzymy dla Państwa niepowtarzalne kompozycje roślinne, a gatunki dobieramy ze szczególną precyzją.
 

Dla klientów, którzy chcą szybko cieszyć się zielenią w swoim ogrodzie oferujemy trawniki z rolki, a dla bardziej wytrwałych z siewu. Zawsze zalecamy zabezpieczenie trawnika przed szkodnikami, w postaci siatki ochronnej.

Na zamówienie klienta, zakładamy również system nawadniania, który zapewni odpowiednią dawkę wody w każdym ogrodzie. Dzięki szerokiej gamie sterowników nawadniania jesteśmy w stanie dostosować nawadnianie ogrodu do wymagań każdego klienta.

Kolejność prac jest zmienna i zależy od warunków glebowych oraz zakresu projektu. Istnieje możliwość realizacji poszczególnych etapów stopniowo, co pozwala na rozłożenie w czasie kosztów założenia ogrodu.

Osoby zainteresowane projektem i założeniem ogrodu lub przeprojektowaniem już istniejącego ogrodu zapraszamy do zakładki kontakt w celu nawiązania współpracy lub zaczerpnięcia informacji.

Zakładanie ogrodów